David Cameron slíbil potrestat islamisty, kteří zavraždili britského rukojmí

Británie skládá hold humanitárnímu pracovníkovi Davidu Hainesovi, kterého zavraždili extremisté z Islámského státu. Premiér David Cameron Hainese označil za britského hrdinu a slíbil vypátrání a potrestání jeho vrahů. Okamžité zapojení do vzdušných úderů proti Islámskému státu ale Británie neplánuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Foto: Jiří Hošek

„Davida zavraždili tím nejbezcitnějším a nejbrutálnějším způsobem, jaký si dokážeme představit. Zločin spáchala organizace, která je ztělesněním zla,“ uvedl David Cameron.

Slíbil, že Británie vypátrá a potrestá osoby odpovědné za vraždu humanitárního pracovníka, i kdyby to trvalo jakkoli dlouho.

Radikálové z Islámského státu zavraždili britského humanitárního pracovníka

Číst článek

Britský ministerský předseda také vyjádřil znechucení sebe a své země z toho, že zločin možná spáchal britský státní příslušník.

Podle Camerona se Islámský stát musí postupně „zatlačit nazpátek, rozebrat a nakonec zničit“.

„Tato organizace tvrdí, že jedná ve jménu islámu. To je nesmysl. Islám je mírumilovné náboženství. Tohle nejsou muslimové, to jsou monstra,“ dodal Cameron.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme