Střelec, který v Daytonu v Ohiu zabil devět lidí a 27 zranil, měl u sebe víc zásobníků. Je po smrti

Deset mrtvých včetně útočníka a 27 zraněných si vyžádala nedělní střelba před jedním z barů ve městě Dayton v americkém státě Ohio. Informovala o tom americká média. Střelce, jehož na místě už minutu po zahájení střelby zabila policie a jehož motiv zůstává nejasný, úřady identifikovaly jako 24letého bělocha z předměstí Daytonu. Později vyšlo najevo, že mladík na místě zastřelil i svou sestru.

Aktualizováno Dayton (Aktualizováno: 20:50 4. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

null

null

Pachatelem je podle médií Connor Stephen Betts, který žil v Bellbrooku na okraji Daytonu. Jeho dům v neděli příslušníci FBI a místní policie prohledali. Místní policejní šéf uvedl, že Betts nebyl dříve v hledáčku policie.

České ministerstvo zahraničí sdělilo, že nemá žádné informace o tom, že by mezi postiženými byl český občan.

Podrobnosti o motivech činu zatím nejsou známé. Policie věří, že za útok je zodpovědný pouze jeden střelec. Vyšetřovatelé dosud neidentifikovali podezřelého ani nepřišli na motiv činu. Zástupce policejního ředitele Matt Carper řekl, že muž použil dlouhou zbraň a vystřelil několikrát po sobě.

Starostka Nan Whaleyová uvedla, že do nemocnic bylo převezeno 26 lidí. Rozsah jejich zranění je podle agentury AP nejasný. Podle Whaleyové útočník měl na sobě ochrannou výstroj a měl další zásobníky s náboji. Starostka doplnila, že policie na místo dorazila za méně než minutu a útočníka zneškodnila; pokud by se tak nestalo, mohly podle Whaleyové o život přijít stovky lidí.

#OregonDistrict #update The FBI is on scene to assist in this investigation.

10:19 – 04. 08. 2019

405 951

„Když to začalo, měli jsme v bezprostřední blízkosti důstojníky. Byli jsme tedy schopní rychle reagovat a ukončit to,“ napsalo policejní oddělení v Daytonu na twitteru.

Carper řekl novinářům, že důstojníci na hlídce dokázali muže zastřelit. „Naši lidé jsou na takové situace trénováni,“ řekl a dodal, že „bylo štěstí, že policisté byli v blízkosti“.

Na místě s vyšetřováním pomáhá i FBI. Policie žádá svědky neštěstí, aby se přihlásili. Záběry na sociálních sítích ukazují, jak lidé běhají ulicemi a ozývají se výstřely.

Předpokládá se, že neštěstí se stalo v baru Ned Peppers na E 5th Street. Na instagramu podniku se objevil příspěvek, ve kterém se píše, že zaměstnanci jsou v pořádku.

Čtvrť Oregon je v historické části města známé svými bary, diskotékami, obchůdky a galeriemi s uměním.

null

null

Jeden ze svědků Jae Williams byl nedaleko útoku na rapovém koncertu, když pořadatelé řekli publiku, aby se evakuovali. „Byl jsem v šoku. Všichni jsme se evakuovali rychle a bezpečně a bylo nám řečeno, abychom se vyhnuli okrsku Oregon,“ řekl BBC.

„Dostal jsem se k autu. Viděl jsem policejní auta a sanitky. Bylo jich víc, když jsem dojel blíž k místu činu,“ dodal.

Střelba v Daytonu, což je město s 140 000 obyvateli v jihozápadním Ohiu, se stala několik hodin poté, co mladý útočník v obchodě Walmart v El Pasu v Texasu zastřelil 20 lidí, dalších 26 zranil a byl zadržen policií.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme