Debata o setrvání prezidenta Wulffa v úřadě nebere konce

Debata kolem setrvání německého prezidenta v úřadě neutichá. Naděje německé vládní koalice kancléřky Merkelové, že aféra sama odezní, se tak nenaplnily. Podle dnešního vydání časopisu Spiegel vyhrožoval německý prezident Wulff nejen šéfredaktorovi deníku Bild, ale také řediteli vydavatelství Springer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý prezident Christian Wulff | Zdroj: ČTK

Šéf opoziční SPD Sigmar Gabriel nabídl kancléřce Merkelové jednání o společném kandidátovi na nejvyšší úřad. Ochotu podpořit nadstranického kandidáta dali najevo také Zelení, podle nichž současná debata poškozuje nejvyšší úřad.

Vládní koalice ale jakoukoli debatu o nástupci Christiana Wulffa odmítá. Podle informací německých médií o něm ale kancléřka s šéfy stran vládní koalice během víkendu jednala.

Samotný prezident Wulff nehodlá rezignovat a věří, že aféra se během pár týdnů přežene. Přesvědčit veřejnost, že kolem svého úvěru na bydlení mluvil pravdu, se mu ale nepodařilo.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme