Dědic Samsungu svou vinu popírá, proti pětiletému trestu se odvolal

Právník dědice konglomerátu Samsung I Če-jonga podal odvolání proti pětiletému trestu vězení, který soud v pátek jeho klientovi uložil za úplatek v aféře kolem bývalé prezidentky Pak Kun-hje. Informoval o tom na svých webových stránkách soud v Soulu.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dědic konglomerátu Samsung I Če-jong | Zdroj: Reuters

Právníci místopředsedy představenstva konglomerátu už v pátek ohlásili, že se proti rozsudku odvolá. Soud v pondělí bez dalších podrobností potvrdil, že odvolání bylo podáno a že bude předáno soudu vyšší instance.

Místopředseda společnosti Samsung půjde na pět let do vězení, soud ho potrestal za korupci

Číst článek

Po šest měsíců trvajícím procesu soud dospěl minulý týden k závěru, že 49letý I Če-jong se dopustil korupce ve snaze získat vládní pomoc pro fúzi, která mu měla zajistit kontrolu nad širší částí skupiny Samsung. Podle soudu rovněž ukryl majetek v zahraničí, dopustil se zpronevěry a křivopřísežnictví.

Dědic jednoho z největších korporátních impérií na světě byl zadržen v únoru na základě obvinění, že podplatil prezidentku, aby mu pomohla získat kontrolu nad konglomerátem. Kruhům kolem bývalé prezidentky údajně poskytl 43 miliard wonů (přes 900 milionů Kč). I Če-jong jakoukoli vinu popírá.

V souvislosti s korupčním skandálem je v odděleném procesu souzena i sesazená jihokorejská prezidentka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme