Naučte se programovat, fyzická síla už nestačí, doporučil horníkům demokrat Biden

Někdejší americký viceprezident Joe Biden, který je favoritem na prezidentskou nominaci demokratů, doporučil horníkům s ohledem na svůj plán odklonu od fosilních paliv, aby se naučili programovat. Informoval o tom portál The Hill.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Favorit boje o nominaci Demokratické strany do prezidentských voleb v USA Joe Biden | Foto: Mary Schwalm | Zdroj: Reuters

„Každý, kdo dokáže sfárat 300 až 3000 stop (až 914 metrů) do dolu, ten se rozhodně naučí i programovat,“ řekl tento týden Biden na volebním shromáždění v Derry ve státě New Hampshire.

Dodal ale, že takto o tom on a ani jeho liberální přátelé nepřemýšlejí. Deník The Washington Post poznamenal, že Bidenův komentář se u publika setkal s mlčením. The Hill dodal, že v Derry žije mnoho horníků.

Kandiduji na prezidenta, abych porazil Trumpa, oznámil miliardář Michael Bloomberg

Číst článek

Biden ve svém volebním programu navrhuje odchod od fosilních paliv a zároveň navrhuje podpůrný program pro horníky v hledání udržitelných pracovních míst a pro hornické oblasti, kde je dosud těžba hlavním pilířem jejich hospodářství.

Biden v Derry rovněž hovořil o tom, že ekonomika se mění a že již nyní na šest z deseti míst nestačí středoškolské vzdělání. „Opravdu si někdo myslí, že bez lepšího vzdělání budete moci být střední třídou ve 20. a 30. letech 21. století? Fyzická síla už nestačí,“ poznamenal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme