Demokraté chtějí uzákonit přísné limity produkce skleníkových plynů

Americká Demokratická strana začala pracovat na zákonu, který má uzákonit povinné limity na vytváření skleníkových plynů. Předsedkyně demokratické většiny ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová oznámila tento krok krátce po nové mezinárodní iniciativě prezidenta Bushe proti globálnímu oteplování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres USA | Foto: Alexandr Pícha

Vedení demokratů se rozhodlo prosadit federální zákon o emisích do konce letošního roku. Podle Nancy Pelosiové by Spojené státy měly snížit své emise do roku 2050 o polovinu. Dosavadní opatření americké administrativy zatím předpokládají snížení tvorby skleníkových plynů na jednotku amerického národního produktu o 18 procent do roku 2012.

Demokratická strana chce také prosadit na federální úrovni systém cap and trade, neboli obchodování s emisemi. S tím už začaly experimentovat některé americké státy. Prezident Bush se ale zatím brání tomu, aby Amerika obchodovala s emisemi na mezinárodní úrovni.

Alexandr Pícha, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme