Demokrati soudně napadli vítězství Bushe

Právníci demokratického kandidáta Alberta Gorea dnes soudní cestou napadli oznámené vítězství republikána George Bushe na Floridě. Uvedli, že tisíce hlasů ve třech volebních okrscích byly nespravedlivě opomenuty. Právníci chtějí, aby se do konečného oficiálního výsledku započítalo nejméně 180 hlasů ve prospěch Gorea v obvodu West Palm Beach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlasy se do konečného součtu nedostaly, protože obvod nestihl ručně přepočítat všechny volební lístky v termínu stanoveném floridským Nejvyšším soudem.

V obvodu Miami-Dade chce Goreův právní zástupce David Boies přepočítat 10.000 hlasů, které nemohly být sečteny, protože nebyly proděravěny dostatečně na to, aby je mohl sčítací stroj vůbec zaregistrovat, a proto byly ze sčítání vyřazeny.

V obvodu Nassau demokraté požadují započtení dodatečných 51 hlasů v Goreův prospěch, které se nedostaly do konečného výsledku, protože volební komise odevzdala výsledky prvního povolebního sčítání.

Gore se snaží smazat rozdíl 537 hlasů, o které vyhrál jeho soupeř, republikán George Bush. Bush se vyhlásil vítězem floridských voleb a tím i budoucím prezidentem Spojených států.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme