Demokratická strana Kosova už oslavuje vítězství v parlamentních volbách

V Kosovu sčítají hlasy po nedělních parlamentních volbách. Zúčastnilo se jich 48 procent voličů a podle odhadů institutu Gani Bobi zvítězila s 31-ti procenty hlasů Demokratická strana Kosova premiéra Hašima Thačiho.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v Kosovu

Volby v Kosovu | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Demokratická strana Kosova začala oslavovat své vítězství půlnočním ohňostrojem nad Prištinou. Hlavní oslavy se ale čekají dnes večer, až Ústřední volební komise oznámí první oficiální výsledky. Její předsedkyně Valjdeta Daková uvedla, že volby proběhly řádně a incidenty, ke kterým došlo v srbských oblastech, nebudou mít na výsledky vliv.

Šéf vítězné strany a premiér Hašim Thači prohlásil, že tyto volby jsou vítězstvím demokratických a euroatlantických hodnot. Obyčejní lidé tak vzletná slova nepoužívají:

„Od voleb nečekám nic, jsem spokojená s tím, co je, hlavně, že je mír a klid a že snad bude lépe,“ řekla jedna z kosovských voliček.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme