Americký válečný veterán a ‚rebel‘ Moulton se vzdal kandidatury na amerického prezidenta

Z boje o nominaci Demokratické strany do prezidentských voleb v roce 2020 v pátek odstoupil člen Sněmovny reprezentantů Seth Moulton. Tento týden je to již druhý demokrat, který kandidaturu na prezidenta vzdal; ve středu tak učinil guvernér státu Washington Jay Inslee. Ve hře tak zůstává 21 uchazečů, píše agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratický "rebel" Seth Moulton | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

Čtyřicetiletému veteránovi války v Iráku Moultonovi, který byl do kongresu zvolen ve státě Massachusetts, se nepodařilo sesbírat dostatečnou podporu nutnou pro kvalifikaci do dosavadních prezidentských debat demokratických kandidátů.

„Ačkoliv tato kampaň nekončí tak, jak jsme si představovali, opouštím tento boj s vědomím, že jsme nastolili témata, která jsou životně důležitá pro americký lid i naši budoucnost,“ řekl podle agentury AP na schůzi vedení Demokratické strany.

Moulton se ve své kampani věnoval zejména psychiatrické péči, kterou si sám coby válečný veterán prošel po návratu z bojů. V Demokratické straně je považován za rebela. Když demokraté po loňských parlamentních volbách získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů, byl jedním z těch kongresmanů, kteří se neúspěšně snažili zabránit tomu, aby v čele sněmovny opět usedla Nancy Pelosiová.

Moultonovo rozhodnutí okomentoval na svém twitteru i současný americký prezident Donald Trump. „…reprezentant Seth Moulton, ať je to kdokoli, vypadl z prezidentského závodu 2020,“ napsal.

mpr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme