Demokratickým kandidátem na viceprezidenta USA je senátor Joe Biden

Kandidátem na amerického viceprezidenta je dlouholetý senátor Joe Biden. Demokratický prezidentský kandidát Barack Obama to oznámil prostřednictvím zprávy SMS svým stoupencům a novinářům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor Joe Biden a prezidentský kandidát Barack Obama | Zdroj: ČTK

Joe Biden je skutečný politický veterán. V senátu je od roku 1972, kdy zvolený byl jen krátce potom, co mu bylo 30 let, což je pro senátory minimální věk. To z něj dělá jednoho z nejdéle sloužících senátorů.

Senátor Biden patří mezi nejhlasitější kritiky prezidenta Bushe kvůli válce v Iráku. Bushova administrativa podle něj nemá jasný plán, co s Irákem dělat. Šla do války s příliš malým počtem vojáků. "Pane prezidente, vy jste nás nejenom vystavil nebezpečí, ale vy jste nás přímo poškodil," řekl mimo jiné v jednom z projevů v senátu.

Baracku Obamovi může Bidenova nominace pomoci ulomit ostří kritiky, že on sám je relativně nezkušený a nerozumí zahraniční politice. Joe Biden je totiž předsedou zahraničního výboru v senátu a o jeho erudici v této oblasti pochybuje málokdo.

Biden byl jedním z lidí, o nichž se ve spojitosti s kandidaturou na viceprezidenta mluvilo a jeho nominace proto není překvapivá.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme