EURO 2020

Česko 0:1 Anglie

Demokratickým kandidátem na viceprezidenta USA je senátor Joe Biden

Kandidátem na amerického viceprezidenta je dlouholetý senátor Joe Biden. Demokratický prezidentský kandidát Barack Obama to oznámil prostřednictvím zprávy SMS svým stoupencům a novinářům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor Joe Biden a prezidentský kandidát Barack Obama | Zdroj: ČTK

Joe Biden je skutečný politický veterán. V senátu je od roku 1972, kdy zvolený byl jen krátce potom, co mu bylo 30 let, což je pro senátory minimální věk. To z něj dělá jednoho z nejdéle sloužících senátorů.

Senátor Biden patří mezi nejhlasitější kritiky prezidenta Bushe kvůli válce v Iráku. Bushova administrativa podle něj nemá jasný plán, co s Irákem dělat. Šla do války s příliš malým počtem vojáků. "Pane prezidente, vy jste nás nejenom vystavil nebezpečí, ale vy jste nás přímo poškodil," řekl mimo jiné v jednom z projevů v senátu.

Baracku Obamovi může Bidenova nominace pomoci ulomit ostří kritiky, že on sám je relativně nezkušený a nerozumí zahraniční politice. Joe Biden je totiž předsedou zahraničního výboru v senátu a o jeho erudici v této oblasti pochybuje málokdo.

Biden byl jedním z lidí, o nichž se ve spojitosti s kandidaturou na viceprezidenta mluvilo a jeho nominace proto není překvapivá.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme