Demokratičtí kandidáti se utkají o hlasy voličů na americkém Jihu

Demokraté v americkém státě Jižní Karolína budou dnes vybírat mezi uchazeči o nominaci na prezidentský úřad. Týden po primárkách republikánů jsou na americkém Jihu na řadě demokraté. Pole vážných uchazečů se zúžilo na tři senátory - Johna Edwardse, Baracka Obamu a Hillary Clintonovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: AFP

John Edwards sice z Jižní Karolíny pochází, ale šance má z této trojice nemenší. I když mu v posledních dnech pomohlo to, že se senátoři Obama a Clintonová pustili do osobních útoků a ani voličům ani komentátorům se to nelíbilo.

Většina demokratických voličů v Jižní Karolíně jsou ženy, a právě ony rozhodnou poté, co černošské obyvatelstvo hodlá podpořit Obamu i přesto, že manželé Clintonovi mají s afroamerickou komunitou na Jihu dlouhodobě dobré vztahy.

Z předvolebního boje odstoupil těsně před primárkami v Jižní Karolíně Dennis Kucinich poté, co ho televize přestaly zvát do televizních debat.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme