Demonstrace maďarské krajní pravice v Budapešti skončila bez incidentů

Maďarská policie nemusela zasahovat proti shromáždění, které v Budapešti zorganizovala krajně pravicová strana Hnutí za lepší Maďarsko na protest proti soudnímu rozhodnutí o rozpuštění uniformovaného oddílu této strany - Maďarské gardy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budapešť - Královský palác (levý břeh Dunaje, Budín) | Foto: europa.eu

Na hromadný mítink v centru Budapešti přišli příslušníci gardy z celého Maďarska a demonstrativně se převlékli do svých uniforem, které byly minulou sobotu příčinou policejního zásahu proti nepovolené demonstraci gardistů. Řečníci a skandující dav slovně napadali vládu, parlamentní opozici a policii, Židy a Romy.

Krajní pravice se chtěla představit jako seriózní síla, proto si na pořádek dávala pozor sama. Nikdo nevyprovokoval žádný incident, policie se dokonce držela od demonstrace ve velké vzdálenosti.

Už před polednem se v Budapešti konala také protifašistická demonstrace. U sovětského památníku v centru města se sešlo asi tři sta lidí, aby protestovali proti šířícímu se rasismu, netoleranci a neofašismu. Tuto akci chtěli narušit čtyři skinheadi, ale policie je rychle zpacifikovala.

Přečtěte si také:
V Budapešti bude opět demonstrovat krajní pravice
Mladí Maďaři nesouhlasí s rozpuštěním extremistické Maďarské gardy
Soud v Budapešti rozpustil Maďarskou gardu
Maďarská krajní pravice bude v EP žádat zrušení Benešových dekretů
Úspěch extrémistů v Maďarsku

Igor Maňour, Gregor Martin Papucsek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme