‚Čas vypršel, přivezte je domů.‘ Demonstranti se v Tel Avivu sešli po zabití tří rukojmích armádou

Před sídlem izraelského ministerstva obrany v Tel Avivu demonstrovaly stovky lidí poté, co armáda oznámila, že omylem zastřelila tři rukojmí unesené palestinským hnutím Hamás. Jednalo se o příbuzné unesených a jejich příznivce, kteří žádali propuštění lidí, které teroristé drží v zajetí, píší izraelská média. Příbuzní unesených dlouhodobě vládu premiéra Benjamina Netanjahua kritizují, že nevyvíjí dostatečné úsilí o propuštění rukojmích.

Sledovali jsme online Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti se sešli v Tel Avivu po tom, co armáda oznámila neúmyslné zabití tří rukojmích zajatých Hamásem

Demonstranti se sešli v Tel Avivu po tom, co armáda oznámila neúmyslné zabití tří rukojmích zajatých Hamásem | Foto: Violeta Santos Moura | Zdroj: Reuters

V Tel Avivu se v pátek pozdě večer shromáždily stovky lidí poté, co armáda oznámila, že při bojích v Pásmu Gazy zabila tři rukojmí, které omylem považovala za nepřátelské bojovníky. Rukojmí u sebe měli improvizovanou bílou vlajku.

Lidé demonstrovali před sídlem ministerstva obrany s fotkami svých blízkých, které stále drží v zajetí palestinské teroristické hnutí Hamás.

Blízcí unesených po vládě premiéra Netanjahua žádají větší úsilí o propuštění lidí, které unesl Hamás. „Jediným způsobem, jak osvobodit rukojmí, je jednání,“ řekl agentuře AFP jeden z demonstrantů. „Čas vypršel, přivezte je domů!“ skandoval podle serveru The Times of Israel dav.

‚Tragický incident.‘ Izraelská armáda omylem zastřelila tři rukojmí v Pásmu Gazy

Číst článek

Podle The Times of Israel (TOI) se hněv části příbuzných zvýšil také po zprávě z uplynulých dnů, podle které izraelská vláda odmítla jednat o návrhu na propuštění některých rukojmích, který předložil Hamás. Kabinet se domnívá, že zvýšením vojenského tlaku na palestinskou organizaci dosáhne lepších podmínek při jednání o propuštění unesených.

Teroristé z Hamásu unesli při útoku ze 7. října podle odhadů na 240 lidí. Část rukojmích byla propuštěna výměnou za palestinské vězně v rámci týdenního příměří na konci listopadu.

Někteří unesení zemřeli a jednu vojačku armáda ze zajetí osvobodila. Podle odhadu, který cituje server ToI, Hamás drží v zajetí 132 unesených. Podle informací izraelských tajných služeb však část z nich zemřela.

epo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme