Při demonstraci v Ázerbájdžánu byli ubodáni dva policisté. Asi 200 lidí bylo zadrženo

Dva policisté přišli v úterý o život při živelné demonstraci v ázerbájdžánském městě Gandža, kde se shromáždilo kolem 200 lidí na protest proti zadržení muže obviněného z útoku na místního starostu. Podle agentury Reuters proti demonstrantům zasáhla policie a 40 lidí zadržela.

Baku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti demonstrantům zasáhla policie a 40 lidí zadržela. | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

Lidé protestovali proti zatčení muže, který byl obviněn z pokusu o vraždu starosty Elmara Velijeva. Při střelbě z minulého týdne utrpěl starosta zranění a jeho osobní strážce byl zabit.

Úřady tvrdí, že podezřelý ze střelby je příslušníkem islamistické organizace. V souvislosti s útokem na starostu zadržela policie v posledních dnech dalších 11 osob, které čelí mimo jiné obvinění z „podněcování k nepovoleným protestním demonstracím“.

Velijeva místní ostře umlčovaný disent kritizuje za rozsáhlou korupci. Nedávno vznikla na Velijevovu podporu petice podepsaná mimo jiné místními kulturními a vědeckými osobnostmi, která vyzvala úřady, aby zakročily proti údajným dezinformacím, že se starostovi synové vozí v luxusních autech a že jim místní policie na vlastní náklady zajišťuje nadstandardní ochranu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme