Demonstrace v Kosovu - dva mrtví, jeden zraněný

Dva Srbové přišli o život a třetí byl zraněn při včerejších protestech, které v severokosovském městě Leposavič uspořádali místní Srbové kvůli zatčení své spoluobčana. Oznámili to představitelé mezinárodních mírových sil (KFOR) působících v Kosovu pod záštitou NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z demonstrantů - dvacetiletý mladík - byl smrtelně postřelen a druhý, 42letý muž, zemřel na srdeční infarkt během nepokojů. Na tisíc Srbů se při nich shromáždilo před ubytovnou belgických příslušníků KFOR v Leposaviči asi šedesát kilometrů severozápadně od kosovského správního střediska Prištiny. Protestovali proti tomu, že srbští členové kosovské policie podřízené mezinárodnímu dohledu zatkli příslušníka srbské komunity Vladimira Tomoviče.

Poté, co demonstranti zablokovali vojenský objekt a poškodili tři vozidla mezinárodních mírových sil, belgičtí vojáci podle oficiálního prohlášení KFOR použili slzného plynu a zahájili střelbu do vzduchu. Zatím není jasné, jak dva z demonstrantů utrpěli zranění: oba byli dopraveni do nemocnice, kde jeden z nich zemřel; stav druhého, jenž má poraněnou hruď, podle lékařů není kritický.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme