Demonstraci opozice v Minsku rozehnala policie

Běloruská policie kopanci rozehnala opoziční demonstraci. Protest byl věnován památce politiků a novinářů, kteří za vlády Aleksandra Lukašenka záhadně zmizeli. Na Říjnovém náměstí v Minsku se sešlo asi 60 opozičních aktivistů. Nesli plakáty s fotografiemi pohřešovaných a požadovali objasnění případů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksandr Lukašenko | Foto: www.profindpages.com

Zvláštní oddíly běloruské policie demonstraci asi po hodině a půl rozehnaly. V zemi beze stopy zmizel například bývalý předseda Ústřední volební komise Viktor Gončar, jeho přítel obchodník Anatolij Krasovskij, bývalý ministr vnitra Jurij Zacharenko, kameraman ruské televize ORT Dmitrij Zavadskij a další.

Předseda Sjednocené občanské strany Anatolij Lebeďko polskému rozhlasu řekl, že není šance na to, aby osoby, odpovědné za únosy, stanuly před soudem, dokud je u moci Aleksander Lukašenko. "Stopy totiž vedou k nejvyšším místům," domnívá se jeden ze šéfů běloruské opozice.

Na vyšetření těchto případů naléhají také Evropská unie i Spojené státy. Kremelská Rada pro obranu lidských práv vyzvala běloruskou prokuraturu, aby jí sdělila, v jakém stádiu se nyní vyšetřování nachází.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme