Demonstraci příznivců svrženého kyrgyzského prezidenta provázela střelba

V jihokyrgyzském městě Oš přerušila střelba demonstraci příznivců svrženého prezidenta Kurmanbeka Bakijeva. Na mítinku se sešly zhruba dva tisíce lidí. Podle agentur zřejmě nikdo nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokoje v Kyrgyzstánu | Foto: AFP

Prezident Bakijev byl odstaven od moci po krvavých protestech minulý týden. Rezignovat je ochoten pouze pokud mu bude garantována bezpečnost.

Střelba propukla ve městě Oš potom, co se na shromáždění příznivců svrženého prezidenta snažili proniknout i jeho odpůrci, kteří měli konkurenční mítink o několik set metrů dál.

Podle agentur prezidentova ochranka vypálila z automatických zbraní několik ran do vzduchu, Kurmanbeka Bakijeva potom odvezla z města pryč.

Týden po krvavých protestech zůstává situace v Kyrgyzstánu stále napjatá. Svržený prezident se snaží získat podporu v jižní části země.

Opoziční provizorní vláda pohrozila Bakijevovi vysláním zvláštních jednotek do regionu a zatčením, pokud nerezignuje. Zároveň žádá, aby se prezident u soudu zodpovídal z nařízení střelby do davu demonstrujících, při které minulý týden zahynulo více než 80 lidí.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme