Demonstraci proti Putinově ekonomické politice ve Vladivostoku rozehnala policie

Ruská policie zatkla ve Vladivostoku téměř dvě desítky účastníků nepovoleného mítinku namířeného proti ekonomické politice vlády premiéra Vladimira Putina. Demonstranti nesouhlasí se zvyšováním dovozních cel na automobily ze zahraničí. Ta vláda zavedla ve snaze ochránit ruské výrobce aut, na něž dopadá finanční krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Zdroj: ČTK

V centru Vladivostoku se demonstrovalo už podruhé za krátký čas. Na protest proti ekonomickým opatřením premiéra Vladimira Putina tentokrát vyšlo do ulic na pět set lidí.

Obávají se, že ohlášená podpora ruských výrobců aut je může připravit o zaměstnání. Ve východní části Ruska prakticky veškeré automobily na silnicích pocházejí z Japonska a Jižní Koreje.

V dovozu, prodeji a servisu východoasijských aut pracuje na 200.000 Rusů, kteří varují, že pokles poptávky spojený se zvyšováním cel by mohl vést k rozsáhlému propuštění.

Řada účastníků demonstrace, kterou policie rozehnala, ale protestovala také proti politickému kurzu současné vlády, korupci a nízkým sociálním dávkám.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme