Demonstranti chtějí blokovat budovu slovenského parlamentu

Ještě deset dní a Slováci půjdou volit nový parlament. Poslední část předvolební kampaně okoření taky další pouliční protesty proti korupční kauze Gorila. Účast na demonstracích postupně slábne. Organizátoři protestů se ale nevzdávají a dnes chtějí zablokovat budovu slovenského parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský parlament | Zdroj: ČTK

Uděláme kolem parlamentu živý řetěz a nepustíme poslance ven, dokud si neschválí zrušení trestněprávní imunity, slibují demonstranti. Kromě toho požadují posílení nástrojů přímé demokracie - hlavně referenda- odstoupení některých politiků a vyšetření kauzy Gorila.

To všechno kvůli údajným přepisům odposlechů tajné služby, které mají dokazovat, že finanční skupina Penta před sedmi lety uplácela slovenské politiky.

Protesty proti Gorile se na Slovensku konají už několik týdnů. Jejich organizátoři se označují za apolitické obyčejné občany, kteří jsou naštvaní na politickou korupci.

Čelí ale kritice, že některé jejich požadavky jsou nereálné, například přesunutí předčasných voleb z 10. března až na podzim. Celoslovenský protest proti Gorile se chystá na příští pátek, den před volbami.

Milan Kopp, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme