Demonstranti v Hongkongu vyhoví požadavku vlády a uvolní vládní budovy

Hongkongští vládní úředníci by se zítra mohli vrátit do práce. Prodemokratičtí aktivisté slíbili, že uvolní blokádu vládních budov. Protesty ale stále pokračují. Demonstranti požadují, aby odstoupil vůdce Hongkongu Leung Čhun-jing.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisícové davy neopustily centrum Hongkongu ani v noci. Podle agentury BBC se také část prodemokratických demonstrantů střetla s policií. | Zdroj: Reuters

„Už nemáme žádného organizátora, který by dělal plány. Chodíme sem, protože sami chceme. Pokud se policie rozhodne to tady vyklidit, budeme muset ustoupit, protože nemáme žádné zbraně. Ale pak se vrátíme,“ řekl jeden ze studentů, kteří v Hongkongu protestují už přes týden.

V centrální částí města v noci podle BBC zasáhla policie a proti demonstrantům použila pepřový sprej.

Leung Čchun-jing násilnosti odsoudil. Varoval ale, že nepřestanou, dokud se do ulic nevrátí pořádek. Několikrát dal také najevo, že odstoupit se nechystá. Má podporu i centrální čínské vlády, která protesty označuje za ilegální.

Hongkong pod čínskou správou | Foto: Český rozhlas

Petra Novotná, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme