Demonstranti v Kuvajtu vtrhli do budovy parlamentu

Desítky lidí vtrhly do budovy parlamentu v hlavním městě Kuvajtu. Stalo se to při demonstraci stovek lidí, kteří požadovali demisi premiéra a rozpuštění parlamentu. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na jednoho z opozičních poslanců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní demonstranti vtrhli do budovy parlamentu v Kuvajtu

Protivládní demonstranti vtrhli do budovy parlamentu v Kuvajtu | Zdroj: Reuters

"Vstoupili jsme teď do parlamentu," prohlásil jeden z vedoucích povstalců Musallám Barrak. Po chvíli budovu zákonodárců skupina demonstrantů opustila a připojila se zpátky k davu před parlamentem.

"Lid chce svrhnout vládu," skandovali demonstranti. Podle informací AFP bylo nejméně 5 protestujících zraněno.

Kuvajt nepatří mezi státy, které zasáhala vlna tak zvaného arabského jara, ale v zemi stoupá odpor proti vládnoucí královské rodině, jejíž některé členy obyvatelstvo obviňuje z korupce.

Parlament v Kuvajtu patří mezi několik málo v Perském zálivu, které mají volené zástupce lidu.

Zákonodárným sborem v Kuvajtu je jednokomorové Národní shromáždění, které má 50 členů. Podle ústavy je mezi nimi automaticky deset vládních ministrů.

Po posledních volbách v roce 2009 jsou v kuvajtském parlamentu zastoupeni sunnitští islamisté, menšinoví šíité i liberálové a mezi poslanci jsou také čtyři ženy.


Zvětšit mapu

ČRo, Pavel Cyprich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme