Demonstranty, kteří v Německu protestovali s maketami šibenic, hledá policie

Německá policie začala pátrat po demonstrantech, kteří na včerejším protestu hnutí Pegida v Drážďanech přinesli šibenici se jménem německé kancléřky. Podle drážďanské prokuratury se zatím neznámý pachatel dopustil podněcování k trestnému činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maketa šibenice se jménem německé kancléřky Angely Merkelové a vicekancléře Sigmara Gabriela na demonstraci hnutí Pegida v Drážďanech | Zdroj: Reuters

Šibenice vzbudila mezi německými politiky velké pohoršení. Podle mnohých je takový způsob protestu už za hranicí.

Kromě jména Angely Merkelové bylo na maketě šibenice i jméno vicekancléře Sigmara Gabriela, v jeho případě zkomolené na „Siegmara“.

Policisté, kteří na demonstraci dohlíželi, si podle mluvčího šibenice vůbec nevšimli. Teď policie pátrá po tom, kdo šibenici sestrojil a chodil s ní v průvodu.

Spoluzakladatel Pegidy Lutz Bachman, kterého policie vyšetřuje z podněcování nenávisti vůči cizincům, označil pozdvižení kolem šibenice za přehnané.

Makety šibenic se jmény politiků se objevily i v České republice. Na začátku července byly vidět na pražské demonstraci proti imigraci. I v Česku to řada politiků odsoudila a případ začala prověřovat policie.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme