Den nezávislosti slavily statisíce Američanů

Spojené státy oslavily v noci na dnešek velkými ohňostroji své 229. narozeniny. Den nezávislosti přišli oslavit lidé do center velkých měst, ale pořádali také své soukromé ohňostroje na venkově, kde si den zpříjemňovali grilováním a pikniky v trávě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Svobody | Foto: Vladimír Kroc | Zdroj: Český rozhlas

Několik set tisíc obyvatel Washingtonu a turistů se sešlo před setměním na travnatém prostranství v centru Washingtonu. Oslavy vyhlášení nezávislosti na britské koruně tam sledoval zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Na zahájení večerního programu před budovou Kongresu nemohli chybět členové Bee Gees se svými dobrými vibracemi a ve chvíli, kdy osvětlily washingtonskou oblohu první světlice, zpívala Gloria Estefan.

Američané uposlechli prezidenta Bushe a na znamení podpory bojujících vojáků v Iráku a v Afghánistánu si vzali trička, čepice, šátky, oděvní doplňky a ozdoby v barvách americké vlajky. Během dvacetiminutového ohňostroje ve Washingtonu vystřelili k obloze téměř 6 a půl tuny materiálu, který se proměnil v gejzíry světel.

Washingtonská policie využila závěru ohňostroje k nácviku evakuace, kdy muselo být prostranství před Kapitolem vyklizeno do 15 minut.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme