Den před volbami zavládla v Rusku "tichá sobota"

V Rusku dnes platí takzvané předvolební ticho. Rusové budou totiž už zítra vybírat ze čtyř kandidátů nástupce populárního prezidenta Vladimira Putina a den před volbami je zakázaná jakákoliv agitace. Naprostá většina voličů už stejně ví, že dá svůj hlas nynějšímu vicepremiérovi Medvěděvovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obchodník s portréty Vladimira Putina a Dmitrije Medveděva | Zdroj: ČTK

Vítězství Dmitrije Medvěděva je jasné, státní moc tak teď potřebuje zajistit především vysokou volební účast. Opět sáhla k takzvaným administrativním zdrojům, tedy nátlaku na voliče, aby přišli k volbám.

Kremlem ovládané celoplošné televize vychvalovaly výhradně politiku tandemu Putin-Medvěděv. Studenti, učitelé a další státní zaměstnanci jsou tlačeni k tomu, aby šli volit provládního kandidáta.

Mobilní operátoři rozesílají zákazníkům zprávy, ať nezapomenou na nedělní volby. Rusové jsou lákání k hlasování také nejrůznějšími výhrami v loteriích pro voliče. Pokud odevzdají svůj hlas, mohou v některých regionech získat například televizi či auto.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme