Den veteránů si připomněli i v USA

Také ve Spojených státech si dnes připomínají Den válečných veteránů. Svátek je věnován veteránům všech válečných konfliktů. Den veteránů připomíná uzavření příměří mezi státy Dohody a Německem, jímž v roce 1918 skončila první světová válka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arlingtonský hřbitov | Foto: Miroslav Konvalina

Úřad pro záležitosti veteránů odhaduje, že na americkém území žije asi 50 veteránů z první světové války, více než 3 a půl miliónu veteránů z druhé světové války a jen o něco méně veteránů z války korejské.

Nejvíce,a to přes 8 miliónů je ale veteránů z Vietnamu. Nejmladšími veterány jsou ti, kteří bojovali v operaci Pouštní bouře v Iráku v 90. letech a stovky tisíc vojáků, kteří v minulých letech prošli Afghánistánem a znovu Irákem.

Jen ve Washingtonu probíhají vzpomínkové akce na několika místech, včetně památníku obětem Vietnamské války a na Arlingtonském hřbitově. Prezident Bush promlouvá k dvěma a půl tisícům veteránům a členům jejich rodin v Pennsylvánii.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme