Desetitisíce Brazilců protestovaly proti novému prezidentovi. Požadují jeho odstoupení

Tisíce Brazilců vyšly do ulic na protest proti novému prezidentovi Michelu Temerovi a jeho vládě. Mezi protestujícími jsou většinou skalní příznivci levicové političky Dilmy Rousseffové, kterou senátoři odvolali z čela země. V největším brazilském městě São Paulu vyšlo do ulic 50 tisíc lidí, menší protesty byly i v Riu de Janeiru a dalších metropolích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetitisíce Brazilců protestovaly proti novému prezidentu Temerovi | Foto: Reuters

Původně poklidný pochod v São Paulu zakončily jako už skoro tradičně potyčky - policie použila i slzný plyn. Jen jediný den z celého týdne tam lidé nevyšli protestovat.

Symbolem nespokojenosti se stal především Michel Temer, politik, který byl dvakrát na společné kandidátce s Dilmou Rousseffovou jako její zástupce, pět a půl roku byl viceprezidentem.

Protestující se obávají, že politika jeho vlády omezí práva obyvatel. Temer má v plánu například důchodovou reformu nebo změny v pracovní legislativě. Slíbil ale i udržet sociální výdobytky.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme