Desetitisíce lidí v Budapešti pochodují na podporu vlády

Po jednom z hlavních bulvárů v Budapešti pochodují desetitisíce lidí. Nejde ale o další protivládní demonstraci, jakých se v posledních týdnech uskutečnilo už několik. Naopak, účastníci vyjadřují podporu vládě a odmítají podle nich nepodložené a zavádějící kritiky vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Viktor Orbán na transparentu během protivládní demonstrace v Budapešti | Zdroj: Reuters

Pokojný 'Pochod míru' organizují známí novináři, politologové i historici. Je mezi nimi i jeden mediální magnát, několik deníků a televizní stanice nebo občanská sdružení z okolí vládní strany Ffidesz a premiéra Viktora Orbána.

Tito lidé mají vyhraněný a odmítavý názor na levici a liberály a pravidelně útočí na vše, co není 'dost národní'.

Přehrát

00:00 / 00:00

S aktuálními informacemi z Budapešti se ve Víkendovém Odpoledním Radiožurnálu přihlásil tamní zpravodaj ČRo Gregor Martin Papucsek

Protestují proti kritikám Maďarska kvůli různým zákonům i ústavě. Připomínají, že v poslední době bylo několik protivládních demonstrací, a tak by se mohlo zdát, že v Maďarsku se dostávají do popředí odpůrci vlády. Dnešní pochod má demonstrovat, že to není pravda.

Protestující v rukách drží svíčky a transparenty, zpívají písně a jsou svátečně oblečeni. Pochod směřuje k parlamentu.

Gregor Martin Papucsek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme