Desetitisícové pokuty za neposkytnutí pomoci. Německem hýbe aféra 'soudu s lhostejností'

Vysoké pokuty uložil v pondělí německý soud v Essenu třem klientům jedné z místních bank, kteří nepomohli seniorovi, jenž se loni zhroutil u bankomatů a následně zemřel. Dva muži a jedna žena, kteří 83letého důchodce považovali za spícího bezdomovce, nechali bezvládné tělo bez povšimnutí, informovala agentura DPA.

Essen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Kamery umístěné v prostoru u bankomatů zaznamenaly celkem čtyři osoby, které seniorovi v bezvědomí neposkytly pomoc a pouze jej obešly či překročily. Tři z nich dostaly pokuty od 2400 do 3600 eur (od 62 700 do 94 000 korun). Čtvrtou osobu soud teprve čeká. Německá média o případu psala jako o „soudu s lhostejností“.

Verboval bojovníky, sháněl peníze. Německý soud poslal salafistického kazatele na 5,5 roku do vězení

Číst článek

Obžalovaní se bránili, že považovali muže za spícího bezdomovce. Devětatřicetiletá žena uvedla, že ji v minulosti bezdomovci několikrát obtěžovali, a proto se bála ležícího muže oslovit. Podle policisty, který na místě zasahoval, ale bylo jasné, že o bezdomovce nejde.

Třiaosmdesátiletý muž zkolaboval v budově banky v západoněmeckém městě Essen loni v říjnu. Pomoc mu po dvaceti minutách poskytl až pátý klient banky, který do prostoru u bankomatů přišel. V nemocnici senior po několika dnech zemřel. Podle soudního znalce ale nelze říci, že by mu včasná pomoc život určitě zachránila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme