Desítky Američanek ve zbrani znásilněny svými kolegy

Desítky žen v amerických uniformách přiznávají, že byly znásilněny svými druhy ve zbrani. V průzkumu mezi 579 studentkami Letecké vojenské akademie uvedlo 43 kadetek, že se staly obětí znásilnění nebo pokusu o znásilnění. Skandál, který se díky novinářům nepodařilo ututlat, muselo řešit americké ministerstvo obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američtí vojáci | Foto: US NAVY

Sexuální útoky potvrdilo 109 kadetek, téměř polovina z nich se už dnes nebojí otevřeně mluvit o znásilnění. Většina studujících prestižní vojenské školy připouští, že se jejich velitelé ani nesnažili ženy ochránit a teprve nové vedení jim poskytlo pocit bezpečí.

Dotázané kadetky se bály o svých zkušenostech mluvit, protože tušili odplatu nadřízených, služebně starších kolegů a ústrky ve vojenském kolektivu. Většina kadetek říká, že je přiznání ke znásilnění v elitní jednotce Spojených států uvádí do rozpaků a doposud nevěřili, že by se ohlášením trestného činu něco na netečnosti akademie změnilo.

Výskyt znásilnění ve vojenské akademii je dvojnásobný ve srovnání s civilními univerzitami.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme