Desítky lidí byly zraněny při útocích v jihoruském Dagestánu

Nejméně 5 lidí zahynulo během uplynulých 24 hodin v jihoruském Dagestánu při sérii výbuchů. Přes 60 lidí bylo zraněno, mnozí jsou ve vážném stavu. Nálože vybuchly v hlavním městě regionu Machačkale. Úřady vyšetřují exploze jako teroristický útok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista na místě útoku v Dagestánu | Zdroj: Reuters

Dvě bomby explodovaly v Machačkale nedaleko budovy ministerstva vnitra a sídla místní dopravní policie. Pumy byly nastraženy v zaparkovaných automobilech.

Další nálož vybuchla o několik hodin dříve na jiném místě regionálního hlavního města v jedoucím automobilu. Mezi oběťmi a zraněnými jsou příslušníci policie i civilisté.

Severokavkazské regiony Ruska jsou dějištěm častých útoků. Úřady je připisují ozbrojencům, kteří bojují v převážně muslimských republikách za vyhlášení nezávislého islámského státu.

Analytici varují, že k radikalizaci obyvatelstva přispěly dvě ozbrojené kampaně federálních úřadů v Čečensku a tvrdý postup policie vůči místnímu obyvatelstvu. Na vině je prý také chudoba a špatné ekonomické podmínky.

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme