Desítky lidí se zranily při nehodě trajektu plujícího z Hongkongu do Macaa

Asi 87 lidí je zraněných po ranní nehodě trajektu v Hongkongu. Loď mířící do čínského města Macao narazila ve tmě na neznámý objekt. Na rychlostním trajektu se v té době plavilo přes sto cestujících a deset členů posádky. Tři lidé jsou podle hongkongského ministerstva námořnictví zraněni těžce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trajekt plul z Hongkongu do Macaa | Foto: Kateřina Procházková

Nehoda lodi se stala před půl druhou hodinou v noci hongkongského času. A to v blízkosti jednoho z odlehlých ostrovů – ostrůvku Hei Ling Chau.

Rychlostní trajekt turbo jet narazil podle svědků ve tmě na neznámý objekt. Při srážce se zranila většina ze zhzruba stovky cestujících.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nehodě trajektu mluvila zpravodajka Kateřina Procházková

Svědci popisují náraz jako strašlivou ránu, která loď naklonila a vystřelila je z křesel. Nebezpečný objekt, na který najeli ale zatím nikdo neidentifikoval.

Údajně mohlo jít o věc, která se později rozpadla či odplula. Což potvrdil i tiskový mluvčí dopravní společnosti Shun Tak China, která rychlostní trajekty provozuje:

"Stále nemůžeme identifikovat objekt, do kterého trajekt narazil. Po předběžném přezkoumání jsme nenašli žádné poškození lodi. Trajekt pluje při rychlosti 30 až 40 námořních mil normálně."

Nejasnosti rozvířily množství dohadů. V komentářích u článků a na sociálních sítích se dokonce objevily spekulace, že mohlo jít o čínskou loď nebo ponorku, do které trajekt v noci vrazil.

Posádce se podařilo trajekt dostat zpět do hongkongského přístavu.

Dnešní námořní nehoda se stala zhruba rok poté, kdy se u ostrova Lamma srazily dvě jiné lodě. O život tehdy přišlo 39 lidí.

Kateřina Procházková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme