Desítky lidí zahynuly v bojích na východě Tádžikistánu

V bojích u tádžického města Chorog zahynuly podle vládních zdrojů desítky lidí. Armádní operace pokračuje druhým dnem. Vláda vyslala do východní části země zásahové jednotky s cílem dopadnout údajné strůjce útoku na vysoce postaveného důstojníka zpravodajských služeb. Neoficiální zdroje mluví ale až o stovce obětí, v armádě i mezi civilním obyvatelstvem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cesty v krajině

Cesty v krajině | Foto: Lenka Kabrhelová | Zdroj: Český rozhlas

Úřady v Tádžikistánu tvrdí, že při střetech v odlehlém pamírském regionu zemřelo 12 vojáků a třicet ozbrojenců. Neoficiální informace ale tvrdí opak, podle nich je počet mrtvých několikanásobně vyšší a jsou mezi nimi i řadoví obyvatelé města Chorog, jehož centrum boje zasáhly.

Ověřit informace je prakticky nemožné, s odlehlým horskobadachšánským regionem bylo přerušeno telefonické i silniční spojení. Cílem zásahu je podle tádžické vlády dopadnout ozbrojenou skupinu, která údajně zorganizovala sobotní vraždu generála Abdully Nazarova.

Místní politické strany ale žádají okamžité ukončení operace, jejímž terčem jsou i civilní občané.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme