Desítky mrtvých kvůli lidské chybě

Neštěstí na milánském letišti zavinilo lidské selhání. Tvrdí to vyšetřovatelé. Podle jejich zjištění se chyby dopustil pilot malé Cessny, která při startu vjela do dráhy startujícímu dopravnímu letadlu společnosti SAS. "Je zřejmé, že omylu se dopustil pilot Cessny, protože vjel na špatnou startovací dráhu, ačkoli byl přesvědčen, že je na správné." prohlásil milánský prokurátor Gerardo Ambrosio. Kolize vedla k okamžitému požáru, stroj SAS následně narazil do zavazadlové haly, kde zahynuli čtyři pracovníci pozemního personálu. V době nehody byla nad letištěm hustá mlha a nefungoval ani radar řídící věže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z trosek dopravního letadla skandinávské společnosti SAS, které včera havarovalo na letišti Linate u severoitalského Milána, zatím záchranáři vyprostili 106 těl. Podle úředních míst si neštěstí vyžádalo 118 lidských životů. V letadle, které se těsně před startem střetlo s malým strojem a poté najelo do letištní budovy a vzňalo se, bylo celkem 110 osob. Další čtyři osoby byly na palubě soukromého německého stroje typu Cessna. Pátrání po obětech v zavazadlové hale, kterou také zachvátil požár, pokračuje a mělo by skončit dnes. Pod troskami haly se ještě nacházejí čtyři oběti. Zatím se podařilo zjistit totožnost 33 obětí. Identifikaci těl ztěžuje skutečnost, že většina těl byla popálena.

Markéta Kaclová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme