Desítky obětí důlního neštěstí v Číně

K velkému důlnímu neštěstí došlo v noci na čtvrtek ve východní Číně. Při explozi plynu v provincii Henan zahynulo více než 60 lidí a několik desítek dalších se pohřešuje. Jak z Číny dodává spolupracovník Radiožurnálu David Jakš, na místě neštěstí pracují desítky záchranářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

těžební věž | Foto: Jan Rosenauer

První informace hovoří o tom, že plyn, který se v podzemí nahromadil a vybuchl, zabil 120 lidí, avšak zjistit přesný počet je v této chvíli ještě nemožné, protože čínské úřady zatím oficiální zprávu ještě připravují.

Každopádně téměř šedesát těl záchranáři objevili. K těm dalším se snaží dostat v šachtách hlouběji. Je to ale velmi nebezpečné, protože může dojít k dalším komplikacím a prostory je potřeba nejprve důkladně odvětrat. Jakékoli další odhady počtu mrtvých a raněných jsou jen spekulativní, ale hovoří se až o 150 obětech.

Těžba uhlí je v Číně věc hodně diskutabilní. Na větší bezpečnostní opatření sice peníze celkem jsou, ale spíše chybí čas. Jen za prvních devět měsíců letošního roku zahynulo v dolech v Číně na 4 000 lidí, ale to jsou jen oficiální vládní čísla.

Milan Kopp, David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme