Desítky raněných při srážce vlaků v Německu

Dva osobní vlaky se dnes ráno čelně srazily v bavorském Enzisweileru nedaleko Bodamského jezera. Srážka si nevyžádala oběti na životech, 28 cestujících utrpělo zranění, z toho sedm těžká. Nehoda se stala kolem půl osmé ráno během dopravní špičky, a to na jednokolejné trati v lesním úseku mezi Lindau a Friedrichshafenem. Většina zraněných byli školáci a studenti ve věku mezi 10 a 20 lety. Viníkem je pravděpodobně strojvůdce jednoho z vlaků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak k neštěstí došlo, není zatím prokazatelně dokázáno, podle všeho strojvůdce lokálky vyjíždějící z nádraží ve švábském Enzisweileru přehlédl návěstí a vjel na jednokolejnou trať, po které právě přijížděla druhá lokálka. Poměrně nízká rychlost obou souprav zabránila větší tragédii. Na místo okamžitě přijelo na 200 záchranářů, kteří vyprostili cestující z vlaků a těžce raněné dopravili vrtulníkem do nemocnic.

Vzhledem k lokální povaze spojů je nepravděpodobné, že by mezi cestujícími byl nějaký cizinec. Českému rozhlasu to potvrdila i službu konající důstojnice Maierová z tísňové linky bavorské policie: "Momentálně nevíme, že by tam byl někdo jiný, než převážně němečtí školáci."

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme