Desítky raněných při srážce vlaků v Německu

Dva osobní vlaky se dnes ráno čelně srazily v bavorském Enzisweileru nedaleko Bodamského jezera. Srážka si nevyžádala oběti na životech, 28 cestujících utrpělo zranění, z toho sedm těžká. Nehoda se stala kolem půl osmé ráno během dopravní špičky, a to na jednokolejné trati v lesním úseku mezi Lindau a Friedrichshafenem. Většina zraněných byli školáci a studenti ve věku mezi 10 a 20 lety. Viníkem je pravděpodobně strojvůdce jednoho z vlaků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak k neštěstí došlo, není zatím prokazatelně dokázáno, podle všeho strojvůdce lokálky vyjíždějící z nádraží ve švábském Enzisweileru přehlédl návěstí a vjel na jednokolejnou trať, po které právě přijížděla druhá lokálka. Poměrně nízká rychlost obou souprav zabránila větší tragédii. Na místo okamžitě přijelo na 200 záchranářů, kteří vyprostili cestující z vlaků a těžce raněné dopravili vrtulníkem do nemocnic.

Vzhledem k lokální povaze spojů je nepravděpodobné, že by mezi cestujícími byl nějaký cizinec. Českému rozhlasu to potvrdila i službu konající důstojnice Maierová z tísňové linky bavorské policie: "Momentálně nevíme, že by tam byl někdo jiný, než převážně němečtí školáci."

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme