Česko 0:0 USA

Detektiv z Pistoriova případu je sám obviněn z pokusu o vraždu

Případ paralympionika Oscara Pistoria, obviněného z vraždy jeho partnerky, se komplikuje. Ukázalo se totiž, že hlavní detektiv, který událost vyšetřuje, byl sám obviněn z pokusu o sedminásobnou vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistorius nese vyšetřování těžce. Jeho právnící se snaží přesvědčit soud, aby jejich klienta propustil na kauci | Zdroj: Reuters

S odvoláním na jihoafrickou policii o tom informovala agentura Reuters.

Detektiv Hilton Botha měl před několika lety - společně s dvěma kolegy - v opilosti ostřelovat minibus, ve kterém v té době bylo sedm lidí. Nikoho z nich ale nezastřelil.

Přesné datum incidentu není jasné, podle různých zdrojů mělo jít o rok 2009 nebo 2011. Soud případ nejdříve zamítl jako neodůvodněný, pak ho obnovil, poté pozastavil a znovu ho obnovil včera. Pokračovat bude v květnu.

Soud v jihoafrické Pretorii rozhodne, zda propustí Oscara Pistoria na kauci

Číst článek

Botha byl ve středu jedním ze svědků v případu hendikepovaného atleta Oscara Pistoria, který je obžalovaný z vraždy své přítelkyně. Soud, který má rozhodnout o případném propuštění Pistoria na kauci, pokračuje i dnes.

Bothovo obvinění tak může celý případ výrazně ovlivnit, protože Pistoriova obhajoba má teď důvod soudní řízení zpochybnit.

Martin Dorazín, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme