Obří zátah a 40 podezřelých. Detektivové rozbili mezinárodní gang, který obchodoval s narkotiky a zbraněmi

Agentury Eurojust a Europol ve spolupráci s orgány v Německu, Nizozemsku a Polsku rozbily velkou mezinárodní zločineckou síť zabývající se obchodováním s narkotiky a se zbraněmi, ale i dalšími kriminálními aktivitami. Při rozsáhlé operaci bylo zatčeno přes 40 osob podezřelých ze zapojení do trestné činnosti organizace, informovaly v pondělí ve společném prohlášení obě uvedené agentury Evropské unie.

Haag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Zásah se připravoval několik let a koordinované akce ve třech unijních zemích proběhly 25. září. V Polsku provedlo více než 330 policistů prohlídky v 75 domech.

Jejich výsledkem bylo zatčení 43 podezřelých a zabavení střelných zbraní, velkého množství drog, falešných eurobankovek, cigaret a dalšího důkazního materiálu.

Polská prokuratura v této souvislosti sdělila, že díky této operaci zajistila majetek v celkové výši 4,5 milionu zlotých (27 milionů korun), zablokovala nemovitosti, luxusní vozidla a rovněž hotovost půl milionu zlotých.

Podezřelí jsou obviněni z desítek trestných činů. Podle prohlášení jsou mezi nimi zapojení do zločinecké organizace, výroba více než 900 kilogramů amfetaminu, obchodování s velkým množstvím drog a se střelnými zbraněmi, nedovolené držení střelných zbraní a munice, krádeže luxusních aut a další zločiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme