Děti do 15 let budou na sjezdovkách povinně nosit helmu, navrhuje slovenská vláda

Na slovenských sjezdovkách přibývá zranění lyžařů. Děti do 15 let proto budou povinně nosit helmy. Změnu navrhuje tamní ministerstvo vnitra v zákonu o Horské službě. Resort věří, že se tím zvýší bezpečnost na svazích a sníží počet úrazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobré podmínky pro lyžaře stále hlásí i Šacberk u Jihlavy. Sjezdovka, kde je v současné době osmdesát centimetrů sněhu, pojede ještě minimálně čtrnáct dní.

Dobré podmínky pro lyžaře stále hlásí i Šacberk u Jihlavy. Sjezdovka, kde je v současné době osmdesát centimetrů sněhu, pojede ještě minimálně čtrnáct dní. | Foto: Lucie Maxová

Součástí novely je také povinnost, aby děti do šesti let lyžovaly v reflexní vestě. Změna zákona se bude týkat i cizinců, tedy i českých lyžařů a snowboardistů.

Podobné opatření chtěla už v minulosti prosadit opozice, parlamentem ale neprošlo. Teď s ním přichází vláda.

Změny se týkají také Horské služby. Ta už nebude vyžadovat po pozůstalých, aby uhradili náklady na záchrannou akci po turistovi, který zemřel v horách. Každý rok se to týká i několika Čechů.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme