Děti v Bagdádu pochodovaly za mír

V iráckém hlavním městě Bagdádu se uskutečnil mírový pochod dětí. Více než 4 tisíce školáků se svými třídami a učitelkami demonstrovalo touhu po míru a odpor k válce. Pochod zorganizoval irácký stát za stále vzrůstajících obav obyvatelstva z války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sankce proti Iráku se zvyšují | Foto: ČTK/AP

Děti nesly zapálené svíčky a nápisy Mír ano, válku ne. Řada z nich to také Radiožurnálu řekla: "Chceme mír, dá-li Bůh, bude mír v Iráku i na celém světě. Doufáme, že skončí sankce OSN a k úderu na Irák nedojde." Po nábřeží řeky Tigrid se školní děti přesunuly před jednu z budov OSN, která patří k UNBT, organizaci OSN pro rozvojové programy.

Dvě děti tam spolu s egyptskou filmovou hvězdou Rahdou vypustily holubice míru. Egyptská herečka, kterou Iráčané a celý arabský svět miluje pro její umění, ale také krásu a eleganci, pro Radiožurnál řekla: "Přišly jsme sem probudit svědomí arabského náíroda a celého světa. To je poselství iráckých dětí."

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme