Dětské hračky, říšské orlice. Argentinská policie našla rozsáhlou sbírku nacistických artefaktů

Argentinská policie našla v Buenos Aires zřejmě největší sbírku předmětů s nacistickou tematikou v zemi. Artefakty objevily bezpečnostní složky v nenápadném bytě na severním předměstí metropole.

Buenos Aires / Argentina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolekce obsahující například bustu Adolfa Hitlera nebo umělecké předměty ozdobené hákovým křížem. Podle tamních úřadů možná patřila předním německým nacistům.

V tajné místnosti ukryté za knihovnou našli policisté celkem 75 předmětů. Řadu z nich doprovázejí dobové fotografie, potvrzující jejich autenticitu. Mezi předměty byly například i dětské hračky s nacistickými motivy.

Policisté vyšetřují, jak se sbírka dostala do Argentiny. Nejpravděpodobnější je podle expertů varianta, že je s sebou po válce přivezl některý z uprchlých nacistických funkcionářů. Mezi jinými v Buenos Aires žili například Adolf Eichmann či Josef Mengele.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme