Dětské hračky, říšské orlice. Argentinská policie našla rozsáhlou sbírku nacistických artefaktů

Argentinská policie našla v Buenos Aires zřejmě největší sbírku předmětů s nacistickou tematikou v zemi. Artefakty objevily bezpečnostní složky v nenápadném bytě na severním předměstí metropole.

Buenos Aires / Argentina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolekce obsahující například bustu Adolfa Hitlera nebo umělecké předměty ozdobené hákovým křížem. Podle tamních úřadů možná patřila předním německým nacistům.

V tajné místnosti ukryté za knihovnou našli policisté celkem 75 předmětů. Řadu z nich doprovázejí dobové fotografie, potvrzující jejich autenticitu. Mezi předměty byly například i dětské hračky s nacistickými motivy.

Policisté vyšetřují, jak se sbírka dostala do Argentiny. Nejpravděpodobnější je podle expertů varianta, že je s sebou po válce přivezl některý z uprchlých nacistických funkcionářů. Mezi jinými v Buenos Aires žili například Adolf Eichmann či Josef Mengele.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme