Deutsche Bank hrozí trestní stíhání

Největší německé bance hrozí trestní stíhání kvůli špionážnímu skandálu. Dnes to přiznalo vedení největšího německého finančního domu. Důvodem je špionážní skandál, který vypukl asi před měsícem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

klienti u přepážky

klienti u přepážky | Foto: Archiv ČRo

Banka se údajně protiprávně pokoušela získávat soukromé informace o dvou členech dozorčí rady a jednom významném akcionáři. V médiích se také objevily spekulace, že Deutsche bank kvůli této aféře propustila dva vysoké manažery.

Podle berlínského spolupracovníka Českého rozhlasu Jaroslava Šonky, chtěla banka špehováním tří mužů chránit svoje obchodní zájmy: "Už zhruba po celý rok si banka stěžuje na to, že ze strategických míst její centrály dochází k určitým strategickým únikům, které ji dostávají na šikmou plochu."

"Musíme si připomenout, že banka loni utrpěla poprvé po dlouhých letech ztrátu. A to znamená, že v určité době měl vedení banky poněkud hysterickou atmosféru," dodal Šonka.

Milan Kopp, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme