Deutsche Telekom se vzpamatovává z gigantické krádeže dat klientů

Šéf společnosti Deutsche Telekom se omluvil za zmizení datových souborů o 17 milionech klientů této telekomunikační společnosti. Ty před dvěma lety zcizil neznámý hacker. Informace se ale na veřejnost dostala až teď. Citlivé údaje se podle všeho týkaly i řady prominentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice mobilního telefonu | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kromě jména, příjmení, soukromé adresy a čísla mobilního telefonu obsahovaly datové soubory často i datum narození a e-mailovou adresu.

"Výbušnost celé kauzy spočívá v tom, že řada klientů nechce zveřejňovat číslo svého mobilu ani soukromou adresu," uvedl mluvčí Telekomu Philipp Blank.

Krádež dat postihla každého druhého ze zhruba 38 miliónů klientů mobilního operátora T-Mobile. Samotná společnost přitom neví, kterých zákazníků se problém týká, protože odcizená data nemá k dispozici. Vodítkem pro postižené klienty, kteří si teď mohou zdarma změnit číslo, může být zvýšený počet spamů a nevyžádaných textových zpráv.

Šéf Telekomu René Obermann se klientům za skandál omluvil. Zároveň uvedl, že není znám případ, kdy by odcizené údaje byly zneužity, což byl prý hlavní důvod, proč nebyla veřejnost o případu informována.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme