Devět členů posádky britské jaderné ponorky bralo kokain. Všichni dostali výpověď

Devět členů posádky britské jaderné ponorky dostalo výpověď kvůli drogám. Informovala o tom BBC s odvoláním na ministerstvo obrany. Kontrolní drogové testy u nich podle britského listu Daily Mail prokázaly, že berou kokain. Nejde přitom o první aféru, která se na palubě ponorky udála.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská jaderná ponorka HMS Vigilant | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Britské královské námořnictvo zdůraznilo, že užívání drog nelze tolerovat. „Ty, u nichž bylo zjištěno, že nesplňují naše vysoké standardy, čeká uvolnění ze služby," prohlásilo.

Provinilci sloužili na ponorce Vigilant vyzbrojené jadernými balistickými střelami. Vigilant patří mezi největší ponorky Britského královského námořnictva. Unese až osm raket Trident vybavených jadernou hlavicí.

Na začátku měsíce z ní musel odejít taky kapitán kvůli nevhodnému vztahu s členkou posádky. Ženy smějí na britských válečných ponorkách sloužit od roku 2011 a od té doby jich výcvikem prošlo několik desítek. Intimní vztahy mezi členy plavidel jsou přísně zakázané.

Marek Cieslar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme