Loď Diamond Princess začali opouštět první lidé. Kvůli koronaviru byli v karanténě přes dva týdny

Výletní loď Diamond Princess, která je kvůli nákaze novým koronavirem v karanténě u japonského přístavu Jokohama, začaly po dvou týdnech opouštět první cestující. Během středy jich má opustit palubu asi 500, vyloďování zbylých potrvá až do pátku, uvedla s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď Diamond Princess, která kotví v Jokohamě | Foto: Kim Kyung-Hoon | Zdroj: Reuters

Plavidlo je označováno za místo s největší koncentrací infekce koronavirem, který se šíří z Číny. V karanténě je od 3. února. Úřady na ní dosud potvrdily 542 případů nákazy.

Máme za sebou první úspěch, na závěry je ale ještě brzy, říká biochemik o možném léku na koronavirus

Číst článek

Loď původně převážela kolem 3700 cestujících a posádky. Polovina z nich byli Japonci, osazenstvo nicméně tvořili lidé z více než 50 zemí světa. Mnoho z nakažených již bylo převezeno do japonských nemocnic.

V první skupině cestujících, kteří ve středu budou smět loď opustit, jsou především starší lidé, u nichž se nákaza novým koronavirem po uplynutí dvoutýdenní karantény neprokázala.

Evakuováno má být celkově asi 3000 osob. Na lodi zůstanou pouze ti, kteří s nakaženými přišli do přímého styku, a to i v případě, že na přítomnost viru byli testováni negativně.

Spojené státy z lodi evakuovaly v noci z neděle na pondělí asi 340 svých občanů dvěma letadly, která přistála na leteckých základnách v Kalifornii a v Texasu.

Záměr evakuovat své občany z paluby obřího plavidla v posledních dnech oznámila Kanada, Itálie, Jižní Korea, Hongkong, Austrálie, Británie a Tchaj-wan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme