Dior propustil uměleckého ředitele Johna Galliana

Francouzský módní salon Dior rozvázal smlouvu s módním návrhářem Johnem Gallianem, který ve společnosti působil jako umělecký ředitel. Galliano byl obviněn z antisemitských výroků a výkonný ředitel módního salonu prohlásil, že jeho chování odporuje hodnotám, které jeho dům vždycky hájil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavný módní návrhář John Galliano byl propuštěn ze salonu Dior. | Zdroj: ČTK

John Galliano se v závěru minulého týdne opil a na terase kavárny La Perle v pařížské čtvrti Marais, kde bydlí, začal provokovat své sousedy. Slovní potyčka brzy nabrala na intenzitě a Galliano pak doslova řekl: „Zbožňuju Hitlera, lidé jako vy byste byli mrtví, vaše matky a otcové by šli do plynu.“

Módní návrhář později tato slova popřel, ale usvědčil ho videozáznam, který na své internetové stránce uveřejnil britský bulvární list The Sun.

Módní dům Dior nejprve pozastavil svému uměleckému řediteli činnost až do vyřešení případu, ale poté, co objevil videozáznam, s ním rozvázal poměr.

V rámci pařížského Týdne módy by měla být v pátek předváděna právě jeho kolekce, ale není vyloučeno, že Dior tuto přehlídku odvolá. Výroky Galliana odsoudili i lidé, pracující pro stejnou společnost, včetně herečky Natalie Portmanové.

Incident zřejmě nebyl ojedinělý, žalobu za antisemitské výroky, které prý na její adresu Galliano pronesl, podala u pařížského soudu před dvěma dny jiná žena, kterou Galliano ve stejné kavárně také urazil před čtyřmi měsíci.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme