Diplomacie byla podle historiků součástí nacistického režimu

Německé ministerstvo zahraničí se za války aktivně podílelo na holocaustu. Potvrzuje to zpráva německých historiků. Úřad navíc i po válce pomáhal nacistům uniknout zaslouženému trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolkový sněm v Berlíně | Foto: Klára Stejskalová

Zveřejněnou studií vzaly za své všechny pokusy o glorifikaci ministerstva zahraničí z doby třetí říše. Německá diplomacie byla částí soukolí nacistického režimu.

Celkem 880stránková studie německých historiků přináší jasné důkazy, že němečtí diplomaté se za války aktivně podíleli na vyhlazování Židů v Evropě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Německé ministerstvo zahraničí se za války aktivně podílelo na holocaustu. Více zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová.

Němečtí i zahraničí historici se tímto tématem na popud někdejšího šéfa diplomacie Joschky Fischera detailně zabývali posledních pět let. Současný šéf diplomacie Westerwelle navrhuje, aby se zpráva stala povinou četbou budoucích diplomatů.

Klára Stejskalová, Lukáš Vincourek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme