Diplomatické vztahy mezi Egyptem a Izraelem přerušeny

Egyptský prezident Husní Mubarak v souvislosti se stupňováním izraelského násilí vůči Palestincům odvolal egyptského velvyslance z Izraele. Informovala o tom egyptská tisková agentura MENA, která citovala ministra zahraničí Amra Músu. Dál tuto záležitost nehodlá komentovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z agenturní zprávy není jasné, zda je odvolání dočasné, nebo je to krok, který povede k přerušení izraelsko-egyptských vztahů navázaných v roce 1979. Egypt tehdy jako první arabská země podepsal se židovským státem mírovou smlouvu. Palestinský představitel Jásir Arafat zrušil kvůli „situaci v Gaze“ na dnešek plánovanou cestu do Egypta, kde se měl setkat s Mubarakem.

Při nočních srážkách přišli o život tři Palestinci. Izrael dnes také zablokoval dodávku pohonných hmot a dalšího zboží do pásma Gazy, kde žije přes milión Palestinců. Zablokovány jsou také hlavní silnice a pásmo je tak odděleno na dvě části.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme