Discovery je podle NASA nejbezpečnější raketoplán v historii

Americká agentura pro letectví a vesmír věří, že více než 24 hodin před startem raketoplánu Discovery má nejbezpečnější pilotovaný kosmický stroj v historii. Harold Gehman, který vedl vyšetřování katastrofy raketoplánu Columbie, si naopak myslí, že Američané si plně neuvědomují, jak je raketoplán nebezpečný. Podle zpravodaje ČRo Miroslava Konvaliny, který je v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě, má let raketoplánu především demonstrovat, že Spojené státy mají schopnost použít tyto stroje k budování lidské přítomnosti v kosmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketoplán Discovery | Foto: NASA

"Lety raketoplánů nikdy nebyly tak bezpečné," řekl Českému rozhlasu Paul Ceruzzi z Muzea letectví a kosmonautiky ve Washingtonu.

"Je to cena, kterou platíme za objevování. Myslím, že raketoplán je bezpečný a že inženýři, kteří se podíleli na jeho novém designu, připravili na start ten nejbezpečnější raketoplán a zvážili všechny možnosti, které mohou nastat."

"Myslím si, že nikdo z posádky by do raketoplánu nevstoupil, kdyby nevěřil, že je natolik v pořádku, aby mohl bezpečně létat."

"V určitém čase musíte ukázat světu, že jste schopní se znovu odlepit od Země, chce to určitou vůli. Jak někdo kdysi řekl, loď je vždy nejbezpečnější v přístavu, ale pro to nejsou lodě stavěny," říká Paul Ceruzzi.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme