Discovery je podle NASA nejbezpečnější raketoplán v historii

Americká agentura pro letectví a vesmír věří, že více než 24 hodin před startem raketoplánu Discovery má nejbezpečnější pilotovaný kosmický stroj v historii. Harold Gehman, který vedl vyšetřování katastrofy raketoplánu Columbie, si naopak myslí, že Američané si plně neuvědomují, jak je raketoplán nebezpečný. Podle zpravodaje ČRo Miroslava Konvaliny, který je v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě, má let raketoplánu především demonstrovat, že Spojené státy mají schopnost použít tyto stroje k budování lidské přítomnosti v kosmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketoplán Discovery | Foto: NASA

"Lety raketoplánů nikdy nebyly tak bezpečné," řekl Českému rozhlasu Paul Ceruzzi z Muzea letectví a kosmonautiky ve Washingtonu.

"Je to cena, kterou platíme za objevování. Myslím, že raketoplán je bezpečný a že inženýři, kteří se podíleli na jeho novém designu, připravili na start ten nejbezpečnější raketoplán a zvážili všechny možnosti, které mohou nastat."

"Myslím si, že nikdo z posádky by do raketoplánu nevstoupil, kdyby nevěřil, že je natolik v pořádku, aby mohl bezpečně létat."

"V určitém čase musíte ukázat světu, že jste schopní se znovu odlepit od Země, chce to určitou vůli. Jak někdo kdysi řekl, loď je vždy nejbezpečnější v přístavu, ale pro to nejsou lodě stavěny," říká Paul Ceruzzi.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme