‚Své podnikání budeme bránit.‘ Firma Discovery odmítá změnu mediálního zákona v Polsku

Americká mediální společnosti Discovery se chce bránit proti návrhu zákona o médiích v Polsku. Ten společnostem sídlícím mimo Evropskou unii zakazuje získat kontrolu nad polskými rozhlasovými a televizními stanicemi. Pod americký koncern spadá nejsledovanější polský zpravodajský kanál TVN24. Ten by tak mohl přijít o licenci.

Od stálého zpravodaje Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TVN24 | Zdroj: Profimedia

Vedení americké mediální společnosti Discovery v prohlášení upozornilo, že své investice v Polsku bude před polskými regulačními úřady důsledně bránit.

Tusk se vrací do polské politiky. Bývalý předseda Evropské rady se stal šéfem Občanské platformy

Číst článek

„Discovery je na stanici TVN hrdá a podporuje její pozici přední polské nezávislé televizní stanice,“ uvedla společnost Discovery v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách TVN24.

„Situaci pozorně sledujeme a své podnikání budeme bránit proti rostoucímu regulačnímu tlaku, chování namířenému proti spotřebitelům a dalším nejistotám na trhu,“ dodala.

Návrh změny mediálního zákona z dílny vládnoucí strany Právo a spravedlnost má znemožnit, aby polská média vlastnily subjekty sídlící mimo Evropskou unii.

Spor o Turów: Polsko nemá jiné velké zdroje. Uhlí ale bude časem příliš drahé, říká expert

Číst článek

Podle vlády to má zamezit šíření ruského vlivu. „Polsko musí mít nástroj, kterým může zabránit převzetí mediálních podniků zvnějšku. Spíše se divím, že už dříve jsme něco takového v parlamentu neudělali,“ prohlásil premiér Mateusz Morawiecki.

Podle opozice a kritiků má ale novela zlikvidovat televizi TVN, silně kritickou vůči vládě.

„Režim chce zlikvidovat televizi, kterou nesnáší,“ napsal v komentáři šéfredaktor zpravodajského serveru Onet.

„Pod záminkou boje proti cizí propagandě se pokoušejí omezit svobodu médií. Nepodřídíme se nátlaku a zůstaneme nezávislí,“ zdůraznila sama stanice.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme