Diskuse o místě pobytu bin Ládina neutichají

Spojené státy ani jejich protiterorističtí spojenci stále nevědí, kde je hledaný Usáma bin Ládin. Otazníky nad místem jeho pobytu trvají mnoho týdnů. S odvoláním na zprávu Ústřední zpravodajské služby americká televize ABC tvrdí, že Usáma bin Ládin údajně uprchl z Afghánistánu i z Pákistánu už první týden v prosinci, a to po moři. Jeho stopa se výzvědným službám ztratila v Pákistánu, avšak tuto informaci CIA popírá. Také podle amerického ministra zahraničí Colina Powella nic nenasvědčuje tomu, že Spojené státy vědí, kde bin Ládin je.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Washington doufá, že nalézt odpověď by mohly pomoci výpovědi zajatců dopravených na americkou základnu na Kubě. Na Guantanámo už dopravili dvě skupiny zadržených a jejich celkový počet v provizorní věznici nejvyšší ostrahy tak dosáhuje padesáti. Američané už zadrželi v Afghánistánu celkem asi dva tisíce mužů. Podle britského listu The Times je mezi nimi nejmíň šest britských muslimů, dva Francouzi a jeden Australan.

Milan Kopp, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme